Każdy dzień, to początek…

Poniedziałek. Pierwszy dzień tygodnia. To tym samym idealny moment, by zacząć robić coś o czym od dawna myślimy :), choć osobiście jesteśmy zwolenniczkami by zaczynać kiedy tylko chcemy, bez względu na dzień, godzinę itd. Lecz, pamiętamy czas, że poniedziałek był tak zwanym startem w działaniach.
Co u nas się sprawdziło, co spowodowało, że dziś nie tylko startujemy, lecz również dobiegamy do mety? Jest to PLAN – plan który pozwoli rozłożyć działania na etapy. To mapa, która prowadzi do upragnionego celu – czasem pobłądzisz, lecz posiadając mapę, nigdy się nie zgubisz.
Dlaczego i jak tworzymy nasz plan działania – o tym przeczytasz na naszym blogu.

Mamy poniedziałek. Załóżmy, że dla Ciebie to nowy początek. Mówisz sobie „od dziś nie jem cukru” no i pięknie, każdy dietetyk w tym momencie bije Tobie brawo. Patrząc jednak realnie. To piękna idea, lecz trudno nazwać to planem. To tylko założenie, które powstało wraz z początkiem tygodnia. To myśl, od której wszystko może się zacząć jeżeli tylko „narysujesz odpowiednią mapę”. Oto kilka rad, jak to zrobić:

1. Weź kartkę i długopis, napisz na niej myśl przewodnią (cel) idąc dalej przykładem „nie jem cukru”
2. Następnie wypisz wszystkie powody dlaczego nie zamierzasz go jeść – to pomoże Ci w chwilach słabości, będzie czymś w stylu „przypominajki”.
3. Wypisz, jakie korzyści da Ci całkowite wykluczenie cukru z Twojej diety – to dodatkowa motywacja.
4. Wypisz, co musisz zrobić i do kiedy – określenie czasu jest tu kluczowe, pozwoli Ci bowiem sprawdzać jak daleko jesteś i czy nie zabłądziłaś.
5. Przygotuj kalendarz, planer lub zeszyt, gdzie będziesz codziennie zapisywać swoje kroki, sukcesy oraz niepowodzenia – tak niepowodzenia to ważny element, gdyż pierwszym powodem, dla którego ludzie odpuszczają to brak wiedzy o swoich błędach, nie wiedzą, co mają poprawić by osiągnąć swój cel.
6. Zacznij od teraz – nie czekaj na nowy poniedziałek, nigdy nie wiesz czy ten następny będzie dobry by zacząć, DZIŚ jest ten najlepszy.

Kiedy już plan masz rozrysowany, poszukaj środowiska które będzie Cię wspierać. To ważne. Tam gdzie jest energia i wspólny cel, tam też rodzą się sukcesy. Może to być taki blog jak nasz, może to być grupa na portalu społecznościowym, może to być bliska osoba z którą zaczniesz wyzwanie, znaczenie ma tylko to, czy będzie to dla Ciebie ktoś, kto pcha Cię w górę. I gotowe 🙂 Do dzieła 🙂
Jak dasz znać w komentarzu, że tu byłaś będzie nam miło bo taki mamy cel by Cię poznać 🙂
pozdrawiamy
Jadźka i Ewcia

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *